Úvodní strana ...        
  Bulharsko I ...            
  Bulharsko II ...           
  Řecko ...                    
  Naxos ...                    
  Cesta zpět ...            
  Fotogalerie ...            

Odjezd byl stanoven na 5.32 z nádraží v Třinci. Hned na nádraží došlo k malému dramatu, které jsem způsobil svým příchodem na nástupiště v 5.31. Naštěstí jsem vlak stihnul a my jsme mohli vyrazit.

Cesta vlakem byla bezproblémová. Po přestupech v Bohumíně, Brně a Budapešti jsme dále pokračovali Transbalkánem až  do Blagoevgradu v Bulharsku. Cesta přes Rumunsko a Bulharsko nám přišla vcelku nezáživná. Projížděli jsme nekonečnými lány kukuřice a slunečnic a v horách asi třicítkou tunelů.

Naše pětice obsadila dva kupéčka, a tak jsme neměli problémy se spaním. To však do té doby, než si k nám přisedly dvě Ukrajinky, které měly místenky na stejná místa jako my, a po nich ještě dva Rumuni.

Na hraničním přechodu v Ruse jsme byli svědky nacvičené akce dobře sehrané skupinky pašeráků. Po přejezdu Dunaje, ještě před zastávkou na celnici, začali k našemu úžasu někteří cestující vyhazovat svá zavazadla oknem ven. Tam už čekalo několik Bulharů se Žigulíky, do kterých tato zavazadla naházeli a úprkem odjeli.

Úvodní strana    Bulharsko I    Bulharsko II    Řecko    Naxos    Cesta zpět    Fotogalerie

design - Zdeněk Ščigel (zdeno1@seznam.cz)