Úvodní strana ...        
  Bulharsko I ...            
  Bulharsko II ...           
  Řecko ...                    
  Naxos ...                    
  Cesta zpět ...            
  Fotogalerie ...            

22.den

Ráno jsme se naposledy okoupali v moři a ve dvanáct jsme opustili pláž a šli nakoupit jídlo na cestu. Náš trajekt měl odjezd o půl druhé odpoledne. Do Pirea jsme dojeli už skoro za tmy. Metrem jsme se dostali do Atén k nádraží, kde jsme zjistili, že vlak do Soluně jede až o půl dvanácté. Měli jsme tak čas na posezení v blízké hospodě a sledování fotbalové kvalifikace o ligu mistrů mezi Panathinaikos a Slavií Praha, které Slavia prohrála 1 : 0.

Na nádraží jsme chtěli koupit místenky na vlak ze Soluně do Budapeště, to však prý lze jen v Soluni. Ve vlaku jsme obsadili dvě kupečka. Cestující s místenkama nás ale ještě před odjezdem vytlačili do uličky. Naštěstí brzy vystoupili a my jsme si tak mohli sednout.

23.den

V Soluni jsme koupili místenky na vlak ve 22:00. Do Blagoevgradu jsme ale jeli dřívějším vlakem, protože jsme chtěli utratit leva, co nám zbyly. Riskli jsme jízdu načerno z Řeckých hranic do Blagoevgradu. Řečtí i bulharští průvodčí většinou našim lístkům nerozuměli, a tak nás nechali jet.

24.den

Z Blagoevgradu jsme vyjeli asi ve dvě v noci. Měli jsme pro sebe dva kupéčka, takže jsme se jakžtakž vyspali. Problém s průvodčími jsme měli jen jednou, když dvě temperamentní Bulharky nechtěly uznat náš lístek pro tři osoby a chtěly lístek i po ostatních dvou. Prý neexistuje, aby mezinárodní jízdenka CITY STAR byla pro tři osoby. Nakonec se jedna z nich šla zeptat jiného průvodčího a ten, zřejmě znalý těchto lístků, ji vše vysvětlil a mohli jsme jet dál. Nevím jestli očekávaly nějaký úplatek, nebo nás fakt chtěly vyhodit z vlaku.

Na bulharsko-rumunských hranicích jsme strávili asi dvě hodiny. Bylo zde několik lidí, kteří se snažili cestujícím něco prodat (cigarety, alkohol, jídlo, pití,...). Byly mezi nimi dosti drzí výrostci, ale také i malé děti, které se smutně tvářily na naše odmítnutí.

25.den

V Budapešti jsme byli někdy ráno. Vlak do Bratislavy byl už přistaven. Cestou jsme zjistili, že zadní část vlaku se ještě v Maďarsku odpojuje a do Bratislavy jede jenom přední část. Museli jsme se proto přesunout, tím jsme však ztratili místa k sezení.

Z Bratislavy jsme jeli až do Bohumína, a po přestupu osobákem až do Třince.

Úvodní strana    Bulharsko I    Bulharsko II    Řecko    Naxos    Cesta zpět    Fotogalerie

design - Zdeněk Ščigel (zdeno1@seznam.cz)